پیامبر اسلام صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَ آلِهِ فرمودند:
۞ هر که در گفتارش صلوات بر من و علی بن أبی طالب علیهما السلام باشد وارد بهشت می‌شود. ۞
Saturday, 29 January , 2022
امروز : شنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۰ - 26 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3442
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار جدید, اخبار ویژه, اقتصادی, پیشنهاد سردبیر, سایر اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴ |
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه:

حفاظت از کیان خانواده راه افزایش نرخ باروری است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به نرخ باروری پائین استان نسبت به میانگین کشوری تاکید کرد: لازم است که مجموعه بهداشت و درمان استان برنامه ریزی مسنجمی را برای افزایش نرخ باروری تدوین کند.

به گزارش پایگاه خبری شهر روشن از کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار امروز در همایش علمی “جمعیت، باروری و زندگی پایدار” که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: تحقق سیاست های جمعیتی، مولفه ها و پیش نیازهایی دارد که حفاظت از کیان خانواده و پایداری زندگی یکی از مهم ترین این مولفه هاست.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در گذشته، یکی از معیارهای خانواده قدرتمند، داشتن جمعیت زیاد بود، گفت: امروز معیار قدرت و توانمندی خانواده ها تغییر کرده و بیشتر به کیفیت آموزشی و پرورشی پرداخته می شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت جمعیتی کشور و نرخ باروری، کمتر از نرخ جایگزینی جمعیت استم افزود: در استان کرمانشاه نیز نرخ باروری با ۱/۸۵ دهم نسبت به میانگین کشور پائین تر است و ضرورت تلاش بیشتر برای بهبود نرخ باروری را نشان می دهد.
این مسوول بیان کرد: استان کرمانشاه با توجه به تاکید رهبر انقلاب در سیاست های جمعیتی، در مناطق مرزنشین خود باید تراکم جمعیت را بالا ببرد و جمعیت پایداری را در این مناطق داشته باشد، که البته در حال حاضر وضعیتی بهتر از میانگین کشور را داراست.
الهی تبار با اشاره به اینکه مولفه های عدیده ای جمعیت را تهدید می کنند که از جمله آن ها بیماری های واگیردار و غیر واگیردار و مسائل اقتصادی هستند، خاطرنشان کرد: هر اندازه که بتوانیم پایداری خانواده را بالا ببریم در تحقق سیاست های جمعیتی موفق خواهیم بود. کیان خانواده را امروز نداشتن مهارت و آسیب های اجتماعی تهدید می کند.
این مسوول با اشاره به اینکه با کاهش موفقیت آمیز تلفات جاده ای و همچنین کنترل بیماری های واگیردار در راستای تحقق سیاست های جمعیتی حرکت شده، گفت: این عملکرد می تواند در موضوع بیماری های غیر واگیردار نیز تکرار شده که لازمه آن مشارکت مردم و آموزش همگانی است.
الهی تبار به تجربه استان در زلزله آبان ۹۶ در کنترل بیماری های واگیر دار و رفتارهای پرخطر اشاره و عنوان کرد: تاثیر آموزش و مشارکت عمومی در تحقق اهداف و برنامه های سلامت محور را نشان داد، همچنین با تبدیل این اقدامات به تجارب بسیار موفق، دیگر استان ها نیز از کرمانشاه در سیل اخیر الگو برداری کردند و رئیس جمهور نیز در خدمت رهبری انقلاب ساخت و ساز بی نظیر کرمانشاه را یکی از دستاوردهای دولت عنوان کردند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: در موضوع تقویت نهاد خانواده در استان کرمانشاه حرکت منسجمی شروع شده که در نخستین قدم آن کاهش ۸/۵ درصدی نرخ طلاق و افزایش ۱/۸ درصدی نرخ ازدواج در سال ۹۷ بوده است که این نشانه اثر بخشی مداخلات و مشارکت اجتماعی است، لذل این اقدامات می تواند در افزایش نرخ باروری استان نیز الگو قرار بگیرد.
انتهای پیام/ت

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه خبری شهر روشن منتشر خواهد شد.