پیامبر اسلام صَلَّی اللهُ عَلیهِ وَ آلِهِ فرمودند:
۞ هر که در گفتارش صلوات بر من و علی بن أبی طالب علیهما السلام باشد وارد بهشت می‌شود. ۞
Monday, 15 July , 2024
امروز : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ - 9 محرم 1446
شناسه خبر : 20345
  پرینتخانه » اجتماعی, اجتماعی, اخبار جدید, اقتصاد کرمانشاه, اقتصادی, پیشنهاد سردبیر, سایر اخبار تاریخ انتشار : ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۵ |
معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه:

کرمانشاه رتبه اول اشتغالزایی استان را کسب کرد

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا به امروز ۸۳۳ اشتغال خانگی با اعتبار ۹۴۰ هزار میلیون ریال ایجاد شده و توانست رتبه اول اشتغال در سطح استان را کسب کند.
کرمانشاه رتبه اول اشتغالزایی استان را کسب کرد

به گزارش خبرنگار شهر روشن از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی فرمانداری کرمانشاه‌، شهاب الدین شفیعی امروز در دومین کارگروه اشتغال شهرستان کرمانشاه اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا به امروز ۸۳۳ اشتغال خانگی با اعتبار ۹۴۰ هزار میلیون ریال ایجاد شده و توانست رتبه اول اشتغال در سطح استان را کسب کند.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه ادامه داد: تعداد اشتغال ایجادی در سال ۱۴۰۲ در شهرستان کرمانشاه مطابق سامانه رصد بالغ بر ۱۳ هزار و ۷۶ نفر اشتغالزایی با ۱۰۰درصد جذب ایجاد شده است.

وی بیان کرد: طبق آمار سامانه رصد (ثبت اشتغال ایجادی دستگاه های اجرایی) در این شهرستان بیش از ۱۰۴ درصد به تعهدات خود در حوزه اشتغال عمل کردیم.

معاون کارگروه اشتغال شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه اشتغال ایجاد شده توسط ۲۹ دستگاه اجرایی است، گفت: بیشترین اشتغالزایی مربوط به اداره صنعت و معدن با رقم ۴ هزار و ۵۵۰ نفر است.

این مسئول با اشاره به اینکه منابع پرداختی مختلفی از جمله بانک عامل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان خدمات ارائه می‌دهند، افزود: در شهرستان کرمانشاه تا امروز از محل اعتبارات جز ۴ بند ب، تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۲ از مبلغ سهمیه ۴۳۷ میلیارد تومانی کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای اشتغالزایی مددجویان این نهاد تاکنون ۳۱۵ میلیارد تومان جذب و به متقاضیان پرداخت شده است.

شفیعی ضمن قدردانی از بانک‌های عامل و تعدادی از دستگاه های اجرایی که تعامل خوبی با متقاضیان دارند، عنوان کرد: در بحث مشاغل خانگی برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، فرهنگ و ارشاد در رسته‌های مختلف تولیدی فعالیت خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در رسته‌های صنایع دستی شامل البسه محلی، گیوه دوزی، گلیم بافی، سراجی سنتی (چرم دوزی)، احجام چوبی ایجاد اشتغال شده، افزود: رسته تولیدات کشاورزی نیز مشاغلی همچون دامپروری و شیلات شامل پرورش دام و طیور، پرورش آبزیان، تولیدات قارچ خوراکی، بسته بندی گیاهان دارویی، بسته بندی محصولات باغی و… اشتغالزایی داشته است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان به ایجاد اشتغال در رسته فعالیت‌های تولیدی (صنعت و خدمات) شامل: قالیبافی، خیاطی، مونتاژ کار لوازم الکترونیکی، مبل سازی، عروسک سازی و… اشاره و بیان کرد: در رسته فعالیت فرهنگی و هنری نیز مشاغلی از قبیل تصویرگری، طراحی هنری، گرافیست، طراحی دکوراسیون داخلی، برنامه نویسی نرم افزاری و… اشتغال آفرینی داشته‌ایم.

وی از آمار گزارش تسهیلات جز سه بند ب، تبصره ۱۸ قانون بودجه تا تاریخ اول اردیبهشت ۱۴۰۳ در زمینه اشتغالزایی خبر داد و گفت: تاکنون از مجموع چهار هزار و ۲۵۶ طرح ثبت نام شده در سامانه تعداد ۲ هزار و ۸۴۱ طرح با اعتبار چهار هزار و دو میلیارد ریال و اشتغال پیش بینی شده و سه هزار و ۱۵۸ نفر به بانک‌ها معرفی شدند، که تاکنون از این تعداد ۸۲۸ طرح با اعتبار یک هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال در زمینه اشتغال به ۸۵۰ نفر پرداخت شده است.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه در شهرستان کرمانشاه تاکنون تعداد ۳۸ طرح با اعتبار ۳۰۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی پیش بینی شده ۹۵ نفر به بانک معرفی شد، که از بین آن ۳۷ طرح با اعتبار ۲۵۵ میلیارد ریال و با اشتغال ۸۷ نفر این تسهیلات پرداخت شده است.

شفیعی ضمن تشکر از زحمات مدیران محترم ادارات عضو کارگروه اشتغال و بانک‌های عامل در تحقق ۱۰۴ درصدی تحقق اشتغال شهرستان کرمانشاه تاکید کرد تا زمان ابلاغ اعتبارات اشتغال سال جاری بانک‌ها نسبت به تکمیل پرونده و اخذ ضمانت‌های مورد نیاز  بانکی و پرداخت تسهیلات و تسریع در روند نوبت دهی و پرداخت اقدام کنند.

انتهای پیام/ت

نویسنده : FatemehZahra Takallofpour | منبع خبر : شهر روشن
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه خبری شهر روشن منتشر خواهد شد.