۞ احادیث
حضرت محمد(ص): بنده با خوش‌اخلاقی به مقام روزه‌گیر شب‌زنده‌دار می‌رسد. امام علی(ع): به كمال رساندن خوبى، نيكوتر از آغاز كردن آن است.

  • شناسه : 11154
  • 29 آگوست 2020 - 22:46
  • نویسنده : فاطمه‌زهرا تکلف‌پور
  • منبع : اختصاصی شهر روشن
با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در کرمانشاه:

مراسم تاسوعای حسینی در کرمانشاه برگزار شد

مراسم مراسم تاسوعای حسینی با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شهرروشن از کرمانشاه، هیات ها و دستجات مذهبی به مناسبت سالروز شهادت حضرت ابالفضل علیه‌السلام و روز تاسوعا با رعایت پروتکل های بهداشتی به خیابان ها آمدند و با سیدوسالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفای ایشان همدلی کردند و به سوگواری پرداختند.

براساس این گزارش، سال جاری با توجه به وضعیت کرونا لزوم مبارزه با آن، مومنان متدین استان در همه اقلیت های مذهبی ضمن حفظ فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، الکل، اسپند، ژل ضدعفونی و… در مراسم تاسوعای حسینی شرکت کردند و عشق و ارادت خود را به سیدالشهدا (علیه‌السلام) در شب عاشورای حسینی به نمایش گذاشتند.

پخش نذورات و حفظ بهداشت عمومی، ذکر و دعا، نوحه سرایی، توسل به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، استغاثه و استعانت از خاندان عظیم الشان پیامبر اکرم(ص) و امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام در گوشه گوشه شهر کرمانشاه صورت پذیرفت و هم استانی ها بار دیگر در صحنه حاضر شدند و وحدت ملی به‌همراه شور و شعور حسینی را به جهان اثبات کردند.

گفتنی است، خبرنگار شهر روشن از تکایا و هیات های مذهبی که تاسوعای حسینی با حفظ موازین بهداشتی و آداب حسینی در این مراسم عشق و محبت خود را به ۷۲ یار باوفای حضرت ثارالله(ع) بیان کردند، به تصویر در آورده است که در ادامه آمده است

فیلم: هیات فاطمیون مسجد حضرت ابالفضل علیه‌السلام:

فیلم: هیات حسینی واقع در چهارراه گلستان کرمانشاه

فیلم: هیات حسینی در میدان مرکزی کرمانشاه

این گزارش در در حال به روز رسانی است…..

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*