۞ احادیث
حضرت محمد(ص): بنده با خوش‌اخلاقی به مقام روزه‌گیر شب‌زنده‌دار می‌رسد. امام علی(ع): به كمال رساندن خوبى، نيكوتر از آغاز كردن آن است.

  • شناسه : 10980
  • 06 آگوست 2020 - 22:41
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

۹۸ درصد محصولات زراعی و باغی کرمانشاه قابلیت برداشت دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۹۸ درصد محصولات زراعی و باغی موجود قابلیت کاشت، داشت و برداشت در استان را دارد.

به گزارش شهرروشن از کرمانشاه، نوربخش حاتمی امروز در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار که با حضور جمعی از اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره کل جهاد کشاورزی استان برگزار شد، ضمن تبریک این روز و گرامیداشت سالروز شهید صارمی، اظهار داشت: خبرنگاران در واقع مسیر رشد، ترقی، بالندگی و تعالی کشور را هموار می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کسب موفقیت‌ها در عرصه زراعت و کشاورزی مرهون رصد، دلسوزی و نقدهای سازنده اصحاب رسانه است، گفت: اشتغالزایی و اقتصاد از موانع و مشکلات عظیم امروزه بوده، که تبعات آن بخش های مختلف فرهنگی و اجتماعی را هم درگیر می‌کند.

وی با بیان اینکه حوزه کشاورزی در استان کرمانشاه پتانسیل لازم را در راستای حل مشکلات اقتصادی، بیکاری، فرهنگی اجتماعی و… را دارد، افزود: کرمانشاه در بخش کشاورزی از استان های مستعد رشد و دارای ذخایر خوب استراتژیک محسوب می‌شود، که باید قدر آن را دانست.

این مسؤول ادامه داد: باتوجه به این ظرفیت ها توانایی اشتغال و تامین معیشت و اقتصاد استان را داریم، همچنین با وجود پتانسیل بخش کشاورزی ما می‌توانیم سایر استان ها را یاری کرده و حمایت کنیم.

حاتمی در بخش دیگری از سخنانش به صادرات محصولات باکیفیت دامی، زراعی و باغی اشاره و تاکید کرد: علاوه بر تامین نیاز داخلی به خارج از استان کرمانشاه و حتی خارج از کشور نیز صادر انجام می‌شود.

این مسؤول به اثرگذاری رسانه‌ها در زمینه ترجیح و توسعه توانمندی بخش کشاورزی استان کرمانشاه اشاره و تصریح کرد: رسالت خبرنگاران در تشویق و توجه جامعه به امر کشاورزی و نیز امور گلخانه‌ای حائز اهمیت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با یادآوری اینکه کرمانشاه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار وسعت دارد، افزود: استان دارای ۱۱ اقلیم آب و هوایی با دو برابر متوسط بارندگی کشور است و نیز بیش از ۹۴۰ هزار هکتار از آن اراضی کشاورزی را در بر می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه کسب رتبه اول بیکاری در شان استان نیست، گفت: کرمانشاه در همه فصول سال چهار فصل است و بیش از ۹۸ درصد کل محصولات زراعی و باغی موجود قابلیت کاشت، داشت و برداشت در استان را دارد.

این مسؤول درآمد سرانه کمتر از ۷۰ درصدی درآمد سرانه بهره برداران کشوری را در شان بهره برداران استان کرمانشاه ندانست و گفت: معضلات بیکاری و اقتصاد استان با احیا و بهره‌برداری مناسب مزیت و شاخص های نسبی به سهولت برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/ت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*