۞ احادیث
حضرت محمد(ص): بنده با خوش‌اخلاقی به مقام روزه‌گیر شب‌زنده‌دار می‌رسد. امام علی(ع): به كمال رساندن خوبى، نيكوتر از آغاز كردن آن است.

  • شناسه : 10870
  • 20 جولای 2020 - 16:11
  • نویسنده : فاطمه‌زهرا تکلف‌پور
  • منبع : اختصاصی شهر روشن
شهر روشن گزارش می‌دهد/ سراب قنبر1

معابر سراب قنبر کرمانشاه طعمه انحصارسازی صاحبان ثروت+فیلم

اعمال حصار در برخی معابر و کوچه های سراب قنبر و ظهور شهرک های لواسان عملا مانعی بر اشتغالزایی و جذب گردشگران شده است.

به گزارش شهرروشن از کرمانشاه، سراب قنبر محله‌ای در جنوب غربی شهر کرمانشاه و در بافت منطقه چهار شهرداری قرار دارد، که این روزها طعمه انحصارسازی برخی سودجویان به ویژه در کوچه نرگس این محله شده و با ساخت و نصب درب بر سر این کوچه، گردشگران را از بازدید زیبایی های بکر محله محروم کرده‌اند.

عدم اقدام و برخورد اجراییات با اینگونه انحصارطلبی و تخلفات جای تامل و تاسف دارد در حالی که اخیر تابلوی برخی مشاغل به ویژه تابلوی نشریات را به بهانه زیباسازی تخریب می‌کند، اما از کنار هنجارشکنی برخی مدیران ساکن کوچه نرگس و حواشی پنهان آن و وجود صاحبان ثروت در منطقه به سادگی چشم پوشی می‌شود.

حال باید پرسید، آیا دلیل حمایت از ظهور شهرک های لواسان و تبعیض طبقاتی چیست و چرا نسبت به اشتغالزایی و زیباسازی فضای سراب و رفع آلودگی آبهای آن تلاشی انجام نمی‌دهند و حتی شاهد انحصارسازی معابر شهر هستیم؟!

کوچه‌ها، معابر و خیابان ها طبق مواد ۲۴ و ۲۵ قانون مدنی جزو اموال مشترک عمومی است، همچنین طبق تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری ها، هرگونه انحصارسازی آنها جرم بوده و مصداق تصور عدوانی است و باید دید شهرداری برای مقابله با این انحصارها چه برنامه‌ای دارد.

انتهای پیام/ت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*