۞ احادیث
حضرت محمد(ص): بنده با خوش‌اخلاقی به مقام روزه‌گیر شب‌زنده‌دار می‌رسد. امام علی(ع): به كمال رساندن خوبى، نيكوتر از آغاز كردن آن است.

  • شناسه : 10835
  • 28 ژوئن 2020 - 16:45
  • منبع : اختصاصی شهر روشن
در اقدامی مشترک انجام شد

بازرسی و جدیت در برخورد با تخلفات مسکن در کرمانشاه+فیلم

اکیپ مشترک بازرسی در برخورد جدی با مشاوران املاک متخلف و آشفتگی بازار مسکن و اجاره‌بهای سنگین پای کار آمدند.

به گزارش شهرروشن از کرمانشاه، اکیپ مشترک بازرسی فرمانداری، اصناف، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و… در راستای مصوبات اتحادیه مشاوران املاک و مبارزه با اجاره‌بها سنگین از بنگاه‌های سطح شهر بازدید به عمل آورند و اخطار پلمب به این واحدهای صنفی مسکن داده شد.

براساس این گزارش، برای دومین روز متوالی اکیپ مشترک نیروهای بازرسی از بنگاه های متخلف که اسناد معتبر ندارند و قراردادهای منتقد شده آنها هولوگرام نبوده و خارج از قوانین و مصوبات است، بازدید کرده و به بیش از ۲۰ بنگاه تاکنون اخطار پلمب صادر شده است.

تعدادی از بنگاه های معاملات ملکی شهرک کیهانشهر و پردیس امروز مورد بازرسی و اخطار قرار گرفت و برخی از آنها فاقد استاندارد اولیه و سیستم الکترونیک بودند، همچنین در مشاوران املاک جواز کسب ها تمدید نشده طبق قوانین با آنها برخورد خواهد شد.

شهروندان در جمع اصحاب رسانه استان از دغدغه و مشکلات خود در زمینه تهیه مسکن و تامین اجرا بها که نرخ های نجومی و سنگینی از سوی مالکان اعمال می‌شود، سخن گفتند و از مسؤولان تقاضای رسیدگی و رفع این معضلات را داشتند.

مالکان رهن و اجاره بهای غیرمتعارف را از مستاجران طلب می‌کنند و بسیاری از شهروندان که با مشکلات عدم اشتغال و درآمد ناچیز روزمزد مواجهه هستند توانایی پرداخت این مقادیر را ندارند و این عدم توازن و شفافیت سبب تبعات و آسیبهای بسیاری برای قشر متوسط و ضعیف جامعه شده است، که امیداریم مسؤولان استانی و کشوری در این راستا هرچه سریع تر چاره اندیشی کنند و جلوی این نابسامانی در بازار مسکن گرفته شود.

گفتنی است، طبق دستور به صورت مستمر و مداوم از مشاوران املاک استان کرمانشاه بازرسی به عمل خواهد آمد و آن دسته از بنگاه‌های که پروانه کسب داشته و اگر خلاف قرارداد کاری معاملاتی را انجام دهند برابر قانون ۲۷ و ۲۸ نظام اسلامی با مشاوران املاک متخلف و اجاره بهای سنگین و غیرمتعارف مقابله خواهد شد.

انتهای پیام/ت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*