۞ احادیث
حضرت محمد(ص): بنده با خوش‌اخلاقی به مقام روزه‌گیر شب‌زنده‌دار می‌رسد. امام علی(ع): به كمال رساندن خوبى، نيكوتر از آغاز كردن آن است.

  • شناسه : 10822
  • 27 ژوئن 2020 - 12:55
شهر روشن گزارش می‌دهد/ مرادآباد2

مرادآباد کرمانشاه در منجلاب غفلت‌زدگی+فیلم

مرادآباد نام منطقه‌ با قدمت کرمانشاه که در منجلاب غفلت‌زدگی و عدم تحقق وعده مسؤولان دچار مشکلات است.

به گزارش شهرروشن از کرمانشاه، مرادآباد نام یکی از محله های شهرک کیهانشهر در شهر کرمانشاه است، مرادآباد در گذشته روستایی از توابع دهستان دورود فرامان بود.

این روستا در دهستان دورود فرامان قرار دارد و براساس سرشماری مراکز آمار ایران در سال ۸۵، جمعیت آن ۲۲۴ نفر (۴۹خانوار) بوده‌ است.

تپه مرادآباد مربوط به عصر مس و سنگ (هزاره اول قبل از میلاد است) و در شهرستان کرمانشاه، بخش مرکزی، وسط روستای مراد آباد، حاشیه شرقی شهر کرمانشاه واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۶ اسفند ۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۵۵۵۴ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران  به ثبت رسیده است.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه، تصریح کرد: بر اساس ابلاغ وزارت راه و شهرسازی سهمیه در نظر گرفته شده برای استان کرمانشاه بیش از ۹ هزار و ۹۰ واحد است، اما اداره راه و شهرسازی استان کرمانشاه پیش بینی می‌کند ۱۲ هزار واحد در قالب طرح مسکن ملی به فاز عملیاتی برسد.

غفوری گفت: در حال حاضر برخی پروژه‌ها پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته، اما برخی در مرحله تهیه نقشه و دریافت پروانه ساختمانی از شهرداری‌های مناطق هستند.

این مسؤول عنوان کرد: مناطقی که تاکنون ساخت واحدهای طرح مسکن ملی در آنها قطعی شده در دولت آباد و مراد آباد است، که متأسفانه باوجود انتشار آگهی هیچ یکی از پیمانکاران بومی برای پذیرش پیمانکاری آن شرکت نکردند همچنین اراضی متعلق به تعاونی لشکر ۸۱ زرهی، شهرداری، آموزش و پرورش و غیره نیز در قالب طرح مسکن ملی تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مطالب فوق گوشه‌ای از سخنان مسؤولان استانی بود، که نشان می‌دهد با وجود عدم خدمات رسانی در این منطقه که جزو منطقه سه (همان منطقه‌ محرومی که ضعف مدیرت شهری دارد و موضوع آسیه پناهی در شهرک فدک را نیز اخیر فضای جامعه و رسانه‌ها را متاثر کرد) بحران اجتماعی و آسیبهای آن در حال گسترش است و باید چاره‌ای برای این منطقه اندیشیده شود.

فیلم: مرادآباد کرمانشاه در منجلاب غفلت‌زدگی

خبرنگار شهر روشن در کرمانشاه، به محله مرادآباد سری زد تا از مطالبه و مشکلات مردم این منطقه مطلع شود و آن را به گوش مسؤولان برساند، طبق بازدید میدانی از این منطقه برای ابتدایی ترین اصول بهداشتی و فاضلاب شهری آن از سوی مسؤولان اقدامی صورت نگرفته، راه های فرعی و اصلی خاکی است، امکانات درمانگاه، سیستم بانکی، مرکز بهداشت و… را ندارند، همچنین اهالی باوجود بحران کرونا و تبعات آن در فجیع ترین شرایط ممکن با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی به انواع بیماری‌های عارضه پوستی و… دچار شده‌اند، مردم می‌گویند ارگان های همچون شهرداری، آبفا، راه و شهرسازی، فرمانداری، استانداری، نمایندگان مجلس و… تاکنون دردی از آنها دوا نکرده‌اند و گویا این مناطق را از یاد برده‌اند.

انتهای پیام/ت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*