۞ احادیث
حضرت محمد(ص): بنده با خوش‌اخلاقی به مقام روزه‌گیر شب‌زنده‌دار می‌رسد. امام علی(ع): به كمال رساندن خوبى، نيكوتر از آغاز كردن آن است.

  • شناسه : 10754
  • 19 ژوئن 2020 - 16:25
  • نویسنده : مهرداد امیری
  • منبع : اختصاصی شهر روشن
شهر روشن گزارش می‌دهد/ مسکن1

وضعیت اجاره‌بها مسکن در کرمانشاه بیداد می‌کند/ از بی‌خانمانی تا دستفروشی!

اوضاع آشفته وضعیت اجاره‌بها مسکن در استان و شهر کرمانشاه بیداد می‌کند و از بی‌خانمانی تا دستفروشی ماجراها دارد.

به گزارش شهرروشن از کرمانشاه اخیر مصوبه و‌ نرخ نامه اجاره‌بها مساکن برای کنترل گرانی های حاکم بر بازار رهن و اجاره منازل استیجاری پس از سخنانی دولت با مشارکت اتاق بازرگانی، ستاد ساماندهی اجاره‌بها مسکن، اتحادیه صنف مشاوران املاک شهر کرمانشاه مطرح شده، که نه تنها اوضاع را بهتر نکرده، بلکه زمینه ساز انواع فشار بر مستاجرها از سوی مالکان شده است.

براساس این گزارش، به سطح شهر سری زدیم تا از وضعیت این مصوبه و تاثیر آن بر نرخ باتوجه به توانایی مردم مناطق محروم و نیز تاثیری که مصوباتی که هنوز در حد مصوبات باقی بوده و اجرایی نشده را بررسی کنیم.

بانوی سالمند و شهروند کرمانشاهی در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار شهر روشن در کرمانشاه، اظهار داشت: ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان کرایه می‌دهم و ۱۵ میلیون تومان رهن از بنده گرفتند، صاحبخانه پول بیشتر می‌خواهد و ندارم پرداخت کنم دیگر نمیدانم چکار کنم سرپرست ندارم ۲ فرزند پسر دارم و زیر پوشش کمیته امداد ماهی ۱۰۰ تومان فقط دریافت می‌کنم که با پول یارانه کفایت نمی‌دهد و منزل استیجاری ام در یکی از مناطق محروم (و واقع در تپه فتحعلی خان شهر کرمانشاه) است قبلا ۵۰۰ هزار پول رهن می دادم جایی را ندارم از مسؤولان درخواست دارم به داد ما برسند.

گفتی است، این گزارش روز قبل و در مقابل بانک گلستان شهر کرمانشاه تهیه و این شهروند بی‌بضاعت مجبور به انجام دستفروشی برای امرار معاش شده، همچنین از وضعیت گرانیهای اجاره‌بها مسکن و مصوبه ای که اخیرا از سوی ستاد ساماندهی اتحادیه املاک عنوان و سبب آشفتگی و سواستفاده صاحبخانه ها و بنگاه های معاملاتی از بندومفاد آن شده، ناراضی است و از مسؤولان تقاضای رسیدگی و کنترل آن را دارد.

گزارشگر: مهرداد امیری

انتهای پیام/م

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*