۞ احادیث
حضرت محمد(ص): بنده با خوش‌اخلاقی به مقام روزه‌گیر شب‌زنده‌دار می‌رسد. امام علی(ع): به كمال رساندن خوبى، نيكوتر از آغاز كردن آن است.

  • شناسه : 10857
  • 05 جولای 2020 - 23:47
شهر روشن گزارش می‌دهد/ مسکن2

شناسایی و ساماندهی چادرنشینی در پارک ابوذر جعفرآباد+فیلم

کار شناسایی یک مورد چادرنشینی در پارک ابوذر جعفرآباد با پیگیری رسانه‌های شهر روشن و قلم سبب ساماندهی آنان با همت فرمانداری کرمانشاه شد.

به گزارش شهرروشن از کرمانشاه، منطقه سه کلانشهر کرمانشاه از نظر انواع آسیب های اجتماعی گوی سبقت را از همه مناطق محروم ربوده و اکنون معضل گرانی مسکن و اجاره‌بهای سنگین علاوه بر معضلات ناامنی، سبب رشد و توسعه چادرنشینی و کپرنشینی در حواشی این مناطق شده است.

براساس این گزارش، هفته جایی برای بازتاب مشکلات ضایعات فروشی و حاشیه نشینی سری به این مناطق زدیم که با صحنه های عجیب و دردآوری از جمله تخریب ۴۰ واحد کارگاه کوچک بازیافت و چادرنشینی شدیم، مردم مناطق اخباری مبنی بر چادرنشینی عده‌ای در حواشی منطقه جعفرآباد و ملاحسینی دادند که نظر ما را به خود جلب کرد و پس از حضور در پارک ابوذر جعفرآباد مشاهده کردیم که یک خانواده از معضل گرانی مسکن دست به چادرنشینی در وسط پارک این منطقه زده بود.

شواهد و قرائن دال بر وجود زوجی متهاجر بود که در گوشه پارک و کنار سوله ای نیمه کار در پارک با مقداری اسباب وسایل زندگی چادر زده بودند و گویا نوزاد ۶ روزه آنها نیز به یکی از مراکز درمانی سپرده شده بود، اهالی منطقه که ما را به محل اسکان آنها آورده بودند از حضور آنان و عدم رسیدگی مسؤولان گلایه می‌کردند.

مردم اذعان داشتند که این منطقه به حال خود رها شده و شهرداری و مسؤولان استانی فکری به حال وضعیت نابسامان آنها از لحاظ بهداشت، فضای سبز، امنیت، جمع آوری مشاغل کاذب ضایعات فروشی، جلوگیری از کپرنشینی، تامین روشنایی معابر و… نمی‌کنند و حتی در انتهای این شهرک ها عده‌ای دست به چادرنشینی زده‌اند و در داخل پارک ابوذر نیز سوله ای با بودجه میلیاردی نیمه کار باقی مانده و محل تجمع کارتون خوابها و متهاجرانی شده، که شبانه به محل رجوع می‌کنند و چهره این منطقه را مخدوش کرده‌اند.

موضوع چادرنشینی خانواده متهاجر در پارک ابوذر را با مسؤولان فرمانداری کرمانشاه در میان گذاشتیم و امروز با حضور و مساعدت پیمان صیدمحمدی نماینده فرماندار در محل، بعد از بازدید میدانی با دستور فرماندار جهادگر به مسؤولان مربوطه به ویژه بهریستی شهرستان کرمانشاه و کمیته امداد امام خمینی(ره) این خانوار شناسایی و در مکان مناسبی اسکان داده شدند.

گفتنی است، اقدام فوق با پیگیری رسانه‌های شهر روشن و قلم و نیز همکاری فرماندار کرمانشاه و نماینده فرماندار جهادگر صورت گرفت و تیم جهادی از خبرنگاران و مسؤولان مربوطه به محل اعزام شدند و با تعامل بهزیستی این خانواده اسکان پیدا کردند، همچنین تست اعتیاد از چادرنشینان گرفته شد و متوجه شدیم که زن کپرنشین کودک ۶ روزه ای در مرکز درمانی دارد که مقرر شد بهریستی هماهنگی و پیگیری لازم را انجام دهد و این خانواده چادرنشین با تلاش فرماندار دلسوز و پای کار ساماندهی شدند.

فیلم این گزارش را در اینجا ببینید

انتهای پیام/ت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*